Karty pamięci

Niezależnie od tego czy jesteś profesjonalnym fotografem dysponującym wysokiej klasy sprzętem fotograficznym, czy amatorem z nieco gorszym aparatem cyfrowym, wykonującym zdjęcia na własny użytek, koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w dodatkowe karty pamięci, które pozwolą na zwiększenie pojemności aparatu. Zakup kart pamięci jest również konieczny, jeśli swoje zdjęcia przechowujesz na dysku – możesz przegrywać dane z karty SD na dysk w bardzo prosty sposób, za pomocą jednego kliknięcia. Na kartach pamięci możesz zapisać zdjęcia o wysokiej rozdzielczości, ale również dane, muzykę, filmy – ponieważ są to akcesoria uniwersalne.

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje kart pamięci, które obsługiwane są przez większość aparatów cyfrowych. Najbardziej popularnym typem kart pamięci jest SD. Możesz nabyć wysokiej pojemności karty SD np o pojemności 128 GB, ale najbardziej popularne pozostają nadaj karty 64 GB. Karty SD noszące nazwę SDHC przeznaczone są głównie do profesjonalnego sprzętu o wysokiej jakości. Posiadają one zwykle szybką prędkość zapisu i odczytu, dzięki czemu w kilka sekund możesz zgrać wiele zdjęć.

Wśród użytkowników aparatów cyfrowych popularne są nadal karty pamięci CF – Compact Flash, choć wielu producentów aparatów cyfrowych korzysta obecnie z kart SD.

Niektóre urządzenia elektroniczne zaopatrzone są w czytnik kart miniSD i microSD. Karty tego typu są przeznaczone głównie do telefonów komórkowych wyposażonych w aparaty fotograficzne. Jeśli często robisz zdjęcia przy pomocy komórki, możesz zwiększyć jej pojemność dokupują właśnie tego typu karty – od kart SD różnią się one jedynie rozmiarem; przy ich pomocy również możesz rejestrować materiał cyfrowy o dużej rozdzielczości.

Niezależnie od tego czy jesteś profesjonalnym fotografem dysponującym wysokiej klasy sprzętem fotograficznym, czy amatorem z nieco gorszym aparatem cyfrowym, wykonującym zdjęcia na własny użytek, koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w dodatkowe karty pamięci, które pozwolą na…