Film ślubny z górami w tle

8 sposobów na to, by film ślubny był zabawny i niezapomniany

Film z Waszego ślubu może być równie niezapomniany jak zdjęcia. To sposób na ponowne przeżycie Waszego wyjątkowego dnia i przypomnienie sobie wszystkich chwil, o których mogliście zapomnieć.

Film ślubny to sposób na przeżycie tego wyjątkowego dnia przez kolejne lata. Oto kilka pomysłów, które sprawią, że będzie on niezapomniany:

Zadbaj o pierwszy taniec

Pierwszy taniec powinien być punktem kulminacyjnym każdego wesela, więc zaplanuj go z wyprzedzeniem i upewnij się, że Wasz kamerzysta uchwyci go pod wieloma kątami. Świetnym dodatkiem na 'pierwszy taniec w chumurach’ jest tzw ciężki dym.

Zaplanujcie plener ślubny

Teledysk ślubny w plenerze to wyjątkowa pamiątka, na którą warto się zdecydować. Zależnie od tego gdzie odbędzie się Wasz ślub i wesele, taka sesja ślubna może potrzebować osobnego planowania w osobny dzień. Poniżej przedstawiamy przykładowy teledysk ślubny zawierający sesję w plenerze. Filmu użyczył nam Highlander Kamerzysta na wesele Kraków.

Film ślubny z użyciem z drona

Użyj drona, aby zrobić ujęcia miejsca i gości. Drony od lat są bardzo modnym dodatkiem do video ślubnego, zwłaszcza że stały się bardziej przystępne cenowo. Za pomocą drona można zrobić takie ujęcia kościoła, sali weselnej i gości, które w innym przypadku byłyby niemożliwe lub przynajmniej trudne do wykonania przy użyciu konwencjonalnych kamer. Oszałamiające ujęcia z powietrza z pewnością będą ozdobą Waszego filmu ślubnego.

Zadbaj o dobre audio

Dołącz nagranie audio całego przesłania osoby prowadzącej ceremonię, a nie tylko jego fragmentów. Dzięki temu usłyszycie wszystko, co moglibyście przeoczyć w danej chwili.

Wywiady z gośćmi weselnymi

Kolejną rzeczą, którą możecie zrobić, aby wszystko było bardziej zabawne, jest poproszenie kamerzysty o zorganizowanie wywiadu z wszystkimi przyjaciółmi i członkami rodziny. Wywiady są świetnym sposobem na uchwycenie opinii gości na temat pary, tego, co czyni ich wyjątkowymi i dlaczego tak bardzo się z nimi cieszą!

Daje to również możliwość podzielenia się radami, jakie mogą mieć dla nowożeńców, którzy dopiero zaczynają wspólne życie. Zadajcie im pytania, jak poznali Was, jak długo się znają, jak wyglądały ich relacje w przeszłości, jakich rad udzieliliby dla udanego małżeństwa itp.

Pamiętaj o ważnych gościach

Upewnijcie się, że wszyscy ważni członkowie rodziny zostali uwzględnieni w filmie, zwłaszcza dziadkowie i małe dzieci. Po latach taki film nabierze jeszcze więcej wartości emocjonalnej.

Przemówienia

Jeśli planujecie przemówienia to dajcie znać o tym swojemu kamerzyście. Aby uchwycić przemówienia z różnych perspektyw i nagrać dobrej jakości dźwięk potrzebne jest wcześniejsze przygotowanie. Np kamerzysta przeważnie będzie używał co najmniej dwóch kamer podczas przemówień – jednej z obiektywem szerokokątnym i jednej z ostrzejszym ujęciem, które skupia się na mimice i reakcjach. Do tego potrzebne są mikrofony dla przemawiających aby dobrze uchwycić dźwięk.

Zadbajcie o drobne szczegóły i dekoracje

Zazwyczaj para młoda planuje to już od miesięcy przed wielkim dniem. Nic więc dziwnego, że goście będą zwracać uwagę na wszystko – od tortu, kwiatów i nakrycia stołu po stroje panny młodej, pana młodego i członków zespołu weselnego. Można również rozważyć użycie rekwizytów, takich jak balony, serpentyny, konfetti, a nawet kwiaty.

Używając rekwizytów, można stworzyć ciekawy efekt, stosując różne kolory i faktury. Na przykład w tle filmu można umieścić kompozycję kwiatową w różnych kolorach i o różnej fakturze. Dzięki temu scena będzie wyglądać o wiele ciekawiej niż gdyby w całym filmie użyto tylko jednego koloru lub faktury.

Podsumowanie

Jak zwykle to bywa kluczem do stworzenia wspaniałego filmu ślubnego jest planowanie z wyprzedzeniem i przygotowanie się do wielkiego dnia. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki na wspaniały film ślubny przypadły Wam do gustu i wykorzystacie je na własnym weselu.

Film z Waszego ślubu może być równie niezapomniany jak zdjęcia. To sposób na ponowne przeżycie Waszego wyjątkowego dnia i przypomnienie sobie wszystkich chwil, o których mogliście zapomnieć. Film ślubny to sposób na przeżycie tego wyjątkowego…